Ako začať  chudnúť a vytrvať?

Ako začať chudnúť a vytrvať?

1, Dajte si cieľ

Porozmýšľajte o tom čo chcete dosiahnuť? Spáliť tuk, vyformovať postavu, mať viac svalov, viac energie, či zlepšiť zdravotný stav? Vhodný jedálniček + vhodná športová aktivita vás dovedú krok za krokom k vytúženej hmotnosti, postave, či lepšiemu zdravotnému stavu.

2, Určenie priorít

Ak máte plán v stravovaní a cvičení, držte sa ho a prestaňte sa vyhovárať na nedostatok času, určite sa vám podarí zladiť aj s dennými povinnosťami, musíte iba prehodnotiť svoje priority. Naozaj musíte vidieť obľúbený seriál, alebo radšej pre seba niečo spravíte?

3, Motivácia

Vašu snahu musí byť vidieť. Na začiatku si zmerajte obvody, odfoťte si svoje telo na začiatku premeny a po mesiaci to urobte znovu. Pri správnom jedálničku a pohybovej aktivite musíte vidieť pokroky. Úspech vás poženie vpred. Získate nielen krajšie telo, ale viac energie, porastie sila, vytrvalosť, zlepší sa spánok, pleť ,nálada aj zdravotný stav.

4, Reálne očakávania

Nečakajte zázraky po týždni. Chcete zhodiť 10kg za mesiac? Nie ste v extrémnej premene! Dajte si reálne krátkodobé ciele v mesačných intervaloch. Ideálne schudnúť 1-4kg/ mesiac. Získať viac sily, ohybnosť, rýchlosť, kondíciu, alebo zlepšiť držanie tela atď. Iba tak predídete sklamaniu a vytrváte v začatej zmene.    

5, Trpezlivosť a vytrvalosť

Budú sa striedať dni, keď pôjde všetko hladko, ale budú aj také, kedy to budete chcieť zabaliť. Ak to urobíte budete začínať stále od začiatku. V pondelok, po narodeninách, po sviatkoch a opäť nič! Musíte zabojovať, zdolať prekážky a vrátiť sa k cieľu čím skôr. Buďte trpezlivý a vytrvajte!

6, Ako začať?

Zjedzte dnes o jednu šišku menej, praženicu si urobte bez oleja. Prestaňte sa vyhovárať, že nemáte čas cvičiť. Chodíte do práce autom? Tak zaparkujte ďalej od vchodu a prejdite sa, namiesto výťahu, môžete ísť po schodoch. Je toľko možností ako začať, aké tempo zvoliť, tak smelo do toho.

VLASTNÉ TEMPO

Dnes môžete vyhodiť všetky sladkosti z komory, zajtra nakúpiť ryby, mäso, cottage syr, ovsené vločky, proteínové prášky a k tomu permanentku do fitka. Nadšenie vydrží asi 2 týždne. Nechcete krátkodobú diétu, chcete zmeniť svoj životný štýl. A to nie je možné zo dňa na deň. Zvoľte si vlastné tempo, zmeny robte postupne, rada Vám s tým pomôžem.

Ak si chcete nechať zostaviť jedálniček napíšte mi sem Kontakt alebo mi pošlite správu na FB/ jedalniceknamieru.sk