Alkohol a chudnutie. Kamaráti alebo nepriatelia?

Alkohol a chudnutie. Kamaráti alebo nepriatelia?

Piť, či nepiť alkohol? Ako je to schudnutím a pitím alkoholu? Sú to kamaráti alebo nepriatelia? Zisti aký ma vplyv na organizmus.

TEKUTÉ KALÓRIE

Alkohol  obsahuje veľa cukru, ktorý je zodpovedný za pribranie na váhe. Sú to tekuté kalórie, ktoré vás nenasýtia. Hovorí sa im aj „prázdne kalórie“ čo znamená, že nemajú žiadnu výživovú hodnotu. Nadbytočná energia prijatá z alkoholu sa v tele uloží do tuku. Akýkoľvek alkoholický nápoj obsahuje aj čísté % alkoholu, čím je podiel vyšší o to viac telo musí bojovať s jeho škodlivými účinkami. Je to toxín a priorita organizmu je zbaviť sa ho, preto uprednostní jeho odbúravanie a zastaví proces chudnutia.

ZVÝŠENÝ APTÍT

Ďalší dôvod prečo nepiť alkohol je jeho povzbudivý účinok do jedla. Pri pití alkoholu máte chuť na kalorické jedlá, je veľmi pravdepodobné, že si radšej dáte oškvarkový pagáčik ako kuracie prsia so zeleninou. Následok? Prejedanie sa a pribranie. Je možné, že príčina prečo nedokážete schudnúť je víkendové popíjanie. Veľké množstvo alkoholu sa v krvi premení na cukor a ten na tuk, ktorý sa ukladá v tele nielen okolo brucha, ale aj pečene, srdca a iných vnútorných orgánov.

DEHYDRATÁCIA

Chcete ďalší dôvod prečo nepiť alkohol? Pri chudnutí je dôležitá aj hydratácia tela, ktorá podporí látkovú výmenu a vy budete chudnúť rýchlejšie. Alkohol má opačný efekt. Je močopudný a telo odvodní. Doslova ho vysuší. S močom odchádzajú žiaľ aj vitamíny rozpustné vo vode, trpia obličky, srdce aj pečeň. Navyše, telo sa zúfalo snaží zadržať vodu v tele, ktorá mu chýba. Môžete trpieť opuchmi končatín a prírastkom aj 1kg na hmotnosti z večera do rána.

BENEFITY PITIA ALKOHOLU PRE ŠPOROVCA

Pitím alkoholu sa znižuje výkonnosť, oslabuje imunita a schopnosť regenerácie, zvyšuje sa riziko zranenia a krvný tlak. Pitie alkoholu narúša spánok, počas ktorého sa tvorí rastový hormón. Ruší ho stresový hormón kortizol, ktorý telo produkuje pri odbúravaní alkoholu z tela. Takže, ak sa snažíte budovať svalovú hmotu zabudnite na popíjanie alkoholu. Pozitívne účinky popíjania alkoholu pre športovca budete márne hľadať.

KAMARÁT alebo NEPRIATEĽ

Chcete schudnúť, budovať svalovú hmotu, alebo mať viac energie ? Alkohol je rozhodne Váš nepriateľ. Asi ste to tušili, a teraz to viete už s istotou. Ak si občas dáte pohár bieleho vína, alebo 1 malé pivo, telo sa s tým dokáže vysporiadať. Občas neznamená každý druhý deň, ani každý víkend. Pravidelné popíjanie alkoholu podporuje vznik rakoviny pažeráka, škodí srdcu a nervovému systému, narúša spánok, oberá telo o vitamíny, ukladá tuk okolo orgánov, bráni v chudnutí, v budovaní svalovej hmoty, odvodňuje telo a zahmlieva zdravý úsudok. Kto už by chcel takého kamaráta? 

6 krokov ako schudnúť bez diéty.