Nové návyky, nové pocity,nové možnosti.

Nové návyky, nové pocity,nové možnosti.

Idem na to! Vyhrňte si rukávy a poďme chudnúť spolu!

Aj vy ste sa už pokúšali schudnúť, viac športovať, chodiť skôr spať, prestať fajčiť? Odstrániť staré návyky, o ktorých viete, že nie sú pre Váš organizmus až také prospešné? Zmeniť akýkoľvek návyk nie je vždy ľahké a niektoré potrebujú viac času. Keď ste prišli až sem, znamená to, že ste sa rozhodli posunúť sa ďalej. Zmeniť niečo vo svojom živote, aby ste sa cítili lepšie, sebavedomejšie a mali zo seba príjemnejší pocit.

Z osobnej skúsenosti viem, že akákoľvek zmena si vyžaduje trpezlivosť a motiváciu. Prečo chceme schudnúť za dva týždne desať kilogramov, keď sme ich naberali niekoľko mesiacov? Chýba nám trpezlivosť. Väčšina z nás očakáva okamžitý výsledok. Keď sa želaný efekt nedostaví, sme frustrovaní a nemáme chuť niečo meniť. Buďme k sebe úprimní, je jednoduchšie a pohodlnejšie ostať v zabehnutých koľajách. Ako teda začať?

Nemá zmysel sa niekam ponáhľať, doprajte si čas na každú zmenu. Vyberte si jednu, aplikujte ju do svojho života, zvykajte si na nové pocity s ňou spojené. Snažte sa ju dodržiavať aspoň 4 týždne. Nevydržali ste to mesiac, iba dva týždne? Nevadí. Nebuďte na seba príliš prísny. Pokúste sa o to znovu. Nelipnite na neúspechu, zamerajte sa na víťazstvo. Vydržali ste predsa dva týždne, dajte si prestávku a pokračujte v začatej zmene. Verte si.

Pri budovaní návyku je dôležitá motivácia. Je to hnacia sila, ktorá Vám nedovolí zlyhať a dovedie Vás k naplneniu osobného cieľa. Nový návyk rovná sa nové pocity a možnosti. Medzi nové návyky skúste zaradiť zdravšie potraviny a viac pohybu. Máte viac energie, ste spokojnejší? Spíšte si všetky benefity, ktoré zmena prináša v porovnaní so starým návykom. Kľudne si ich vylepte na chladničku, nech ich máte stále na očiach. Pridajte Váš obľúbený citát, ktorý podporí Vaše snaženie. Môj obľúbený citát je od Jima Rohna “ Postarajte sa o svoje telo, je to jediné miesto, kde musíte žiť.“ 

Chcete budovať nový návyk? Nechajte si vypracovať analýzu Vašich stravovacích návykov a zistite, kde robíte chybu. Chcem analýzu.