Špagety s kuracím mäsom a zeleninou

Špagety s kuracím mäsom a zeleninou

Cestoviny sú úžasné v tom, že sa dajú spojiť takmer s čímkoľvek. Sú rýchlo hotové a je to ľahké jedlo, ktoré poskytne dostatok energie na dlhý čas bez zaťaženia trávenia. Samozrejme za predpokladu, že nekonzumujete cestoviny Carbonara s vytopenou slaninkou, hutnou smotanovou omáčkou a k tomu hrsť syra. To Vás priklincuje na gauč. Kto už by míňal energiu na trávenie, keď ju môžeme minúť na niečo užitočnejšie? 

Suroviny na 3 porcie

  • 210g Semolinové/celozrnné špagety
  • 2-3  kuracie prsia 
  • 3PL Syr Chedar/Emantál
  • 3 hrste mrazenej zeleniny (väčšie kusy)
  • 1PL Repkový/Olivový/Hroznový olej
  • Čierne korenie
  • Himalájska/Morská soľ

Postup

Kuracie prsia si umyjeme, osušíme, nakrájame na malé kocky a opečieme na oleji. Pridáme čierne korenie a bylinky podľa chuti, ja som pridala štipku tymiánu a majoránu. Zeleninu si opláchneme pod vlažnou vodou v sitku a pridáme ju ku kuracím prsiam, keď sú už biele a nemajú na sebe zvonku žiaden ružový fliačik. Zakryté dusíme asi 10-12 minút na strednom ohni, bez pridania vody. Odstavíme z ohňa vysypeme na špagety, posypeme syrom a podávame. Jedlo je vhodné ako obed, prípadne ho konzumovať pred fyzickou aktivitou, či po ťažkom tréningu.

TIP: Zeleninu môžete použiť akúkoľvek mrazenú, čím menšie kúsky mix obsahuje ( mix mrkva, hrach, kukurica) zeleninu môžete rátať na lyžice. Na jednu porciu idú 3PL.

Dobré vedieť: Semolinové cestoviny sú vyrobené z tvrdej pšenice a nerozvaria sa. Obsahujú minerály, bielkoviny a vitamíny, majú nižší glykemický index ako tie z bielej múky. Obsahujú na 100g o 25% viac  vlákniny ako tie z obyčajnej pšenice. Semolinové cestoviny upravujú hladinu cukru v krvi, znižujú cholesterol a vysoký krvný tlak, podporujú trávenie, pôsobia proti zápche, vzniku cukrovky a rakovine hrubého čreva. Prirodzene upravujú hormonálnu nerovnováhu. Poskytujú dostatok energie a preto by sme ich nemali konzumovať na večeru. V prípade, že sa snažíte pribrať, cestoviny sú ideálnou voľbou.

Chcem si pozrieť iný recept na cestoviny.