Zostavenie jedálnička na mieru.

Zostavenie jedálnička na mieru.

 Koľko trvá zostavenie 30 dňového jedálnička na mieru?

Väčšina ľudí si myslí, že zostavenie jedálnička na mieru je 5 minútová záležitosť. Áno, môžete mať jedálny lístok na počkanie z internetu, ale nebude určite o vás. Ako prebieha zostavenie stravovacieho plánu na mieru?  

Prioritou je zistiť o Vás všetko podstatné a preto Vám pošlem 2 dotazníky, ktoré vyplníte podľa možností, podrobne a čo najpresnejšie. Dotazník „Stravovacie návyky“ je vlastne rozpis Vášho reálneho stravovania počas posledných aspoň 3 dní. Zaznamenávate si v ňom jedlo skonzumované počas celého dňa. Pre mňa je to informácia o Vašom momentálnom kalorickom príjme, pitnom režime a zloženia stravy počas dňa. Sú to cenné poznatky, s ktorými ďalej pracujem.

Druhým formulárom je „Nutričný dotazník klienta“, kde uvádzate všetky dôležité údaje o svojej osobe, ktoré treba zohľadniť pri tvorbe jedálnička na mieru. Dotazník zahŕňa napríklad tieto otázky- osobné miery, pohlavie, vek, koľko hodín spíte, koľko a kedy cvičíte, aký typ diéty ste vyskúšali, čo a kedy jedávate, ako stravu upravujete, čo a koľko pijete, uvádzate zdravotné obmedzenia, či máte tráviace ťažkosti, preferované potraviny, obľúbené jedlá a iné. 

Informácie z oboch dotazníkov odhalia chyby v stravovaní, prípadné zvyky a zlozvyky, ktoré by mohli negatívne vplývať na dosiahnutie Vášho cieľa. Ďalej súvisia s  výpočtom kalorického príjmu a správneho nastavenia makroživín. Poskytnuté údaje tvoria komplexný obraz o Vás, aký ste typ a ako žijete. Pomáha mi to pochopiť Vaše každodenné fungovanie a jedálniček prispôsobiť čo najlepšie daným skutočnostiam.

Po analýze sa s Vami skontaktujem a preberieme spolu doplňujúce otázky. Po obdržaní všetkých podkladov zhotovenie jedálnička trvá cca 4-5 dní. Vypočítam všetko za vás. Obľúbené jedlá nahradím zdravšími verziami receptov, ktoré vytváram v priebehu zostavenia jedálnička, prispôsobené chutiam klienta. 

Nastal čas odovzdania jedálnička a jeho vysvetlenie. Na email pošlem manuál k dodržiavaniu, jedálniček + samostatne priložené recepty v PDF formáte. Týždeň po týždni si budeme spolu prechádzať  dosiahnuté výsledky.

Prechod na zdravšiu stravu je postupný. Nepredstavuje žiadny šok pre organizmus. Naučíte sa počúvať svoje telo. Každý jedálniček na mieru je jedinečný v tom, že sa nedá aplikovať na inú osobu. Je len a len pre Vás. Je to manuál pre Vaše zdravé, vitálne a funkčné telo. 

Chcem jedálniček na mieru.